Przejdź do treści

Master of Business Administration

Specjalizuje się w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw, wykorzystaniu narzędzi ochrony przed ryzykiem finansowym oraz ocenie projektów inwestycyjnych i źródeł finansowania. Prowadzi również szkolenia z zakresu ekonomicznego zarządzania przedsiębiorstwami oraz prowadzenia działalności gospodarczej.

Jako Prezes Zarządu firmy Synergia 99 Sp. z o.o. odpowiadał za całokształt funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jako lider realizował projekty w ramach restrukturyzacji i reorganizacji Stoczni Gdynia SA.  Jako praktyk zarządzania i trener szkolił pracowników wszystkich szczebli zarządczych w wielu firmach polskich oraz dużych holdingach międzynarodowych. Inicjator i współwłaściciel firm EG Project Sp. z o.o.

Jest magistrem ekonomii oraz absolwentem Instytutu Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Gdańskiego w specjalizacji Finanse Międzynarodowe.

Od wielu lat współpracuje z Gdańska Fundacją Kształcenia Menedżerów. W ramach studiów Executive Master of Business Administration prowadzi zajęcia z Ekonomicznych Aspektów Zarządzania, Zarządzania Finansowego oraz Zaawansowanego Zarządzania Finansowego.

Doświadczenie zawodowe zdobył pracując m.in.: w

PKO Bank Polski, Grupa Kapitałowa Stocznia Gdynia S.A., spółka ochrony Euro-Guard Sp. z o.o.

Co mówią o nim klienci?

„Umiejętność przedstawiania w zrozumiały sposób prawideł ekonomicznych i finansowych”

 „Tomek jest osobą żywą i energiczną, pełną humoru i profesjonalnie podchodzącą do zleceń.”

Jest współautorem kilku zeszytów naukowych wydanych pod auspicjami Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową oraz autorem cyklu artykułów z zakresu finansów publikowanych w prasie lokalnej.

Kocha sport, szczególnie narty, siatkówkę i tenis. Lubi spędzać czas z ludźmi, obserwować ich zachowania w życiu codziennym – czerpie z tego inspirację i naukę. Uwielbia podróżować i aktywnie spędzać czas.

Tomasz Sowiński
return to top